Język chiński

Każdego roku w grudniu odbywa się w naszej szkole kolędowanie w językach obcych: angielskim, hiszpańskim, francuskim, a także od niedawna w j. chińskim. Biorą w nim udział uczniowie VI LO, jak również zaproszeni goście - uczniowie ze szkół podstawowych (dawniej także gimnazjów) z Lublina i okolic. Celem spotkania jest poznanie tradycji i kultury Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii poprzez wspólne śpiewanie kolęd. W świąteczny nastrój wprowadzają nas solowe wykonania kilku kolęd i pieśni Bożonarodzeniowych w j. angielskim, hiszpańskim i francuskim. Istotnym elementem integracji uczniów jest wspólny śpiew, a także konkurs na najlepiej wykonaną kolędę. Jako nagrody od jury uczniowie otrzymują zawsze słodkie upominki. Zwieńczeniem spotkania jest złożenie sobie świątecznych życzeń wspólnie zaśpiewaną piosenką ¡FELIZ NAVIDAD! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej.