Dialog ze sztuką

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

27. edycja Jesiennego Konkursu Recytatorskiego już za nami. Tematem tegorocznego spotkania były: „Sny i marzenia”. Widowisko stało się okazją do wysłuchania wielu przejmujących, nastrojowych utworów związanych z oniryzmem, wyobraźnią i ludzkimi dążeniami. W tym inspirującym wyzwaniu interpretacyjnym wzięły udział uczennice VI LO: Maja Targos z 2e oraz Olga Zając z klasy 3e. Naszym reprezentantkom serdecznie gratulujemy udanych występów. Wszystkich Szóstkowiczów zachęcamy do jesiennej refleksji oraz rozwijania swoich pasji i wewnętrznych pragnień, nie tylko tych artystycznych.

Poezja inspiruje, dowodem na to są prace plastyczne uczennic naszej szkoły, które powstały w ramach udziału w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig". Nadmieńmy, że praca Emanueli Turskiej z klasy 2ap została zakwalifikowana do udziału w wystawie pokonkursowej.

Młodzież z klasy II d realizuje projekt społeczny pt. „Śladami Jana Pocka”. Uczniowie pragną przybliżyć szkolnej społeczności sylwetkę pisarza ludowego, działacza społecznego i literackiego - Jana Pocka. Projekt powstał dzięki platformie edukacyjnej ZWOLNIENI Z TEORII.

Pandemia? Ograniczony dostęp do placówek kulturalnych? Niczego nie można? Można! Razem zdecydowanie łatwiej przetrwać kryzys, wnieść coś pięknego i wartościowego do zbiorowej świadomości. W dniach 19 i 25 marca uczniowie klas: 2ap, 2ep, 2b i 2d spotkali się online z aktorami Teatru Wierszalin.

Spotkanie poprzedziła projekcja spektaklu „Dziady. Noc druga”, który jest adaptacją III części „Dziadów” Adama Mickiewicza.  Oglądanie go w wykonaniu Wierszalina jest ekscytującym wydarzeniem, jednak wymaga intelektualnego wysiłku.

Uczniowie kilku klas naszej szkoły przygotowali prezentację złożoną z rysunków oraz nagrań dialogów miłosnych najbardziej znanych par w literaturze. Zapraszamy do obejrzenia filmiku i życzymy dużo miłości!