Akcje wolontariatu

29 i 30 września br. wolontariusze z klasy 3d i 1d uczestniczyli w Jesiennej Zbiórce Żywności na rzecz Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Wolontariuszy można było spotkać na ulicy Chrobrego w sklepie "Mieszko".

Wszystkim uczestnikom akcji, którzy poświęcili swój wolny czas, aby pomagać potrzebującym, serdecznie dziękuję.

Justyna Przyworska

Program edukacyjny Moje Miasto Bez Elektrośmieci, w którym bierzemy udział, oferuje uczestnikom możliwość wyposażania placówek w nowoczesne pomoce i wyposażenie sal za elektrośmieci, w ramach autorskiego Funduszu Oświatowego. Za zebrany przez nas zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie otrzymamy punkty, które będziemy mogli wymienić na pomoce naukowe. Zachęcamy Państwa do wsparcia naszej szkoły i wzięcia udziału w naszej zbiórce.

23 marca 2023 r. Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz wielkanocny, na którym sprzedawane były stroiki wielkanocne, pisanki i inne dekoracje świąteczne wykonane przez Uczniów naszej szkoły. Do akcji dołączyli się Rodzice przynosząc do liceum pyszne ciasta.

Dochód z tej akcji przekazujemy na konto Hospicjum Małego Księcia w celu zakupienia sprzętu medycznego, leków i środków higienicznych.

Bardzo serdecznie dziękujemy każdej zaangażowanej w akcję Osobie.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji społecznej "Uwolnij ciucha".

Wyszukaj te ubrania, które są w dobrym stanie i z powodzeniem mogą przejść w inne ręce. Takie, które bez wstydu można oddać przyjaciółce/przyjacielowi. Przynieś je do Strefy Uwolnij ciucha w Centrum Spotkania Kultur w dniach 30-31.03 i 01.04.2023 r.  Zbiórka dotyczy tylko damskich i męskich ubrań!

Finał akcji odbędzie się 2 kwietnia. Tego dnia będziesz mógł buszować między wieszakami w poszukiwaniu nowych ciuchów. Wybierasz, mierzysz i decydujesz, które z nich przygarniasz. Rozliczasz się z wybranych ubrań, wrzucając pieniądze do puszki. W międzyczasie relaksujesz się przy dobrej muzyce i ciastku oraz korzystasz z porad stylisty. Dzięki akcji "Uwolnij ciucha" realnie pomagasz Helence, a przy tym zyskujesz porządek w szafie i dbasz o środowisko.