Aktualne informacje

Pomoc materialna o charakterze socjalnym

Możliwość ubiegania się o pomoc materialną dotyczy uczniów, zamieszkałych na terenie Miasta Lublin. Wnioskodawcą powinien być: rodzic (prawny opiekun) – w wypadku ucznia niepełnoletniego; uczeń – jeśli ukończył w chwili składania wniosku 18 lat; w szczególnych przypadkach dyrektor szkoły lub ośrodka.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń, w którego rodzinie dochód na osobę nie przekracza 528 netto przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej 1 z poniżej wymienionych okoliczności:

• bezrobocia,
  • niepełnosprawności,
  • ciężkiej lub długotrwałej choroby,
  • wielodzietności,
  • braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
  • alkoholizmu lub narkomanii,
  • rodziny niepełnej,
  • zdarzenia losowego (rozumianego jako nagłe, niespodziewane, pojedyncze i niezależne od człowieka zdarzenie wywołane przyczynami zewnętrznymi, których nie można było przewidzieć).

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego składa się do dnia 15 września.

Druki do pobrania:

Wzór wniosku