Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

images/slider/oddzialy/09.jpg

W dniu 31 maja klasa 3d uczestniczyła w warsztatach pt. „Akademia miareczkowania. Reakcje jonowe w różnych reakcjach". Zajęcia odbyły się na terenie laboratoriów Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Młodzież pod opieką pani dr Justyny Kawki samodzielnie wykonała szereg doświadczeń chemicznych o tematyce:

1. Badanie pH roztworów buforowych oraz ich pojemności buforowej.

2. Oznaczenie KBrO3.

3. Oznaczenie mocnego kwasu.

4. Oznaczenie słabego kwasu.

5. Badanie pH wodnych roztworów soli.

Młodzież wykonywała doświadczenia z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem - jak doświadczeni chemicy.

 

30 maja zaprosiliśmy ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Goście mogli zobaczyć sale przedmiotowe, wziąć udział w przygotowanych grach i zabawach, porozmawiać z nauczycielami i szóstkowiczami. Szczególną atrakcją była wystawa odznaczeń i szabli od czasów napoleońskich do końca II wojny światowej oraz modeli samolotów i okrętów od początku XX wieku do końca II wojny światowej.

Szybkim krokiem zbliża się koniec roku szkolnego, który był udany dla naszych uczniów, biorących udział w licznych konkursach historycznych. Kilkunastoosobowa grupa „Szóstkowych” historyków wzięła udział w pięciu ogólnopolskich zawodach. W konkursie „Polska-Węgry. Historia przyjaźni” uczestniczyło 13 uczniów, a wymagające kryteria awansu do finału spełnili Agata Mazurek z kl. 2e i Filip Mencfel z kl. 3b. Jak już wszystkim wiadomo, Agata została laureatką tego konkursu. W „Olimpiadzie Solidarności” udział wzięło 3 uczniów, a do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się Zuzanna Brzezicka z kl. 3b i Wiktoria Chomiuk z kl. 4bp. W samym finale świetnie spisała się Zuzia, która uzyskała 8 wynik na blisko 40 uczestników. W olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” startowało 5 uczniów. Do etapu rejonowego tego trudnego konkursu awansowali Patryk Dudziak i Rafał Lubieniecki z kl. 4bp. W konkursie „Polska Piastowska” wzięło udział 4 uczniów, a do finału zakwalifikował się Kacper Kamiński z kl. 1b. W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Od Unii w Krewie do Unii Lubelskiej” uczestniczyło 9 uczniów, spośród nich sześcioro awansowało do II etapu. Tu najlepiej spisali się Jakub Szkoła z kl. 1b, Oliwia Bugajna z kl. 2b i Jakub Kuna z kl. 1c, którym niewiele brakowało, by dostać się do finału. W wojewódzkim konkursie ,,Polska droga do niepodległości” startowało 7 uczniów, a do finału, który odbędzie się 29 maja zakwalifikowały się Weronika Toruń z kl. 1d i Zuzanna Brzezicka z kl. 3b. Wszystkim gratulujemy występów i sukcesów, a uczestniczkom finału życzymy powodzenia i czekamy na dobre wieści.

Z przyjemnością informujemy, że drużyna naszej szkoły w składzie: Anna Łóżecka – 3d, Szymon Malinowski – 3d, Martyna Tokarska – 3d zajęła III miejsce w zawodach „Licealne SimChallenge 2023”. Zawody były integralną częścią MedIQ – XI Konferencji Edukacji i Symulacji Medycznej MedIQ i odbywały się w trzech etapach: teoretycznym i dwóch praktycznych. Etap teoretyczny zawodów polegał na rozwiązaniu testu, złożonego z 40 pytań, po którym wyłoniono do etapu praktycznego cztery drużyny. Etap praktyczny polegał na realizacji scenariuszy – zadań dotyczących resuscytacji krążeniowo–oddechowej wykonywanych w warunkach symulacyjnych. Nasi uczniowie pokonali wiele drużyn z województwa lubelskiego.Z taką ekipa ratowniczą na terenie liceum jesteśmy bezpieczni.

Serdecznie gratulujemy !!!

Podkategorie

Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia Galerii Znanych Absolwentów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Lublinie. Publikacja ta prezentuje wyśmienite grono pracowników naukowych, lekarzy, polityków, nauczycieli, sędziów, prawników, artystów, dziennikarzy i przedsiębiorców. Pragniemy zaznaczyć, iż niniejsza Galeria pozostaje otwarta w kwestii prezentacji kolejnych osób, które ukończyły naszą szkołę.  Mamy nadzieję, że przedstawieni w niej Absolwenci będą stanowić ogromną motywację, wzór i inspirację dla kolejnych pokoleń uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

 

Prokurator Agnieszka Dycha

Dr Piotr Gawryszczak

Dr Włodzimierz Gogłoza

 

Prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski

Mgr Marzena Kamińska

Mgr Izabela Kasperek

Aktor Cezary Kołacz