Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

images/slider/6/s12.jpg

W dniach 14-20.05.2023 w ramach kolejnej mobilności związanej z realizacją projektu “Forest Fire Prevention” czteroosobowa grupa uczennic z klas 1a i 2b wraz z dwiema nauczycielkami odwiedziła jedno z państw współpracujących z nami w projekcie - Hiszpanię. Pobyt w Almerii, nadmorskim miasteczku na południu Hiszpanii, przepełniony był różnymi atrakcjami i nowymi doznaniami. Już samo mieszkanie u uczniów z innego kraju było swego rodzaju przygodą, która pozwoliła naszym uczennicom na zapoznanie się z kulturą Hiszpanii, życiem codziennym jej mieszkańców, a także prawdziwe zanurzenie w języku angielskim, który był podstawowym narzędziem komunikacji podczas całego wyjazdu.
W trakcie pobytu zrealizowanych zostało wiele działań projektowych. Uczniowie z poszczególnych szkół partnerskich (Hiszpania, Grecja, Portugalia, Włochy, Turcja, Polska)przedstawiali prezentacje o swoich krajach, miastach, szkołach oraz deforestacji – temacie przewodnim mobilności. W międzynarodowych zespołach tworzyli plakaty o pożarach lasów, brali udział w konferencji dotyczącej zmian klimatycznych oraz uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez hiszpańską straż pożarną, w trakcie których mogli na żywo obejrzeć symulację gaszenia pożaru leśnego za pomocą helikoptera.
Nie zabrakło również zwiedzania. Oprócz wycieczki z przewodnikiem po niewielkiej, lecz bardzo malowniczej miejscowości Huercal de Almeria, gdzie znajduje się szkoła partnerska IES Carmen de Burgos, odwiedziliśmy również Granadę – przepiękne miasto u stóp gór Sierra Nevada, które zachwyca nie tylko sławnymi zabytkami jak Katedra czy zamek Alhambra, ale też niepowtarzalną atmosferą wynikającą z przenikania się dwóch jakże odmiennych kultur- europejskiej i arabskiej. Hiszpania słynie ze swoich plaż, więc nie mogło ich zabraknąć w programie wyjazdu. Oprócz miejscowej plaży w Almerii, która była częstym miejscem spotkań młodzieży, odwiedziliśmy również park narodowy Cabo de Gata słynący z pięknych, dzikich plaż takich jak na przykład Playa de los Muertos.
Te słoneczne dni spędzone w Hiszpanii były dla wszystkich uczestników projektu niesamowitą przygodą, którą będą rozpamiętywać jeszcze przez długi czas.
Muchas gracias a nuestros amigos españoles!

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.