1 czerwca przedstawiciele klasy 3a udali się do Szpitala Uniwersyteckiego w Lublinie, by przekazać zebrane w naszej szkole dary podopiecznym przebywającym na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej.

Klinika Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie specjalizuje się w leczeniu takich chorób jak: białaczki, chłoniaki złośliwe, choroba Hodgkina, wszystkie nowotwory lite (mózgu, kości, tkanek miękkich, zarodkowych), niedokrwistość, skazy krwotoczne. Leczona jest tu także najpoważniejsza postać niewydolności szpiku, czyli anemia plastyczna. Leczenie różnych form nowotworów prowadzone jest z zastosowaniem najnowocześniejszych metod, takich jak: chemioterapia, chemioterapia wysokodawkowana, radioterapia, leczenie operacyjne. Wyniki leczenia dzieci z chorób nowotworowych w Lublinie są porównywalne do tych uzyskiwanych w najlepszych ośrodkach na świecie (80-90 procent).

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Dzięki Wam udało nam się uzbierać trzy duże pudła artykułów plastycznych, gier i zabawek.

Pobyt w szpitalu to trudny czas dla każdego. Dziękujemy za okazanie serca tym, którzy często muszą tam przebywać przez wiele dni, tygodni, a nawet i miesięcy.