Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

W dniach 15-21.10.2023 uczennice naszej szkoły: Kinga Kuracka, Nadia Solak, Katarzyna Wnuk oraz Julia Nieścior wraz z dwiema nauczycielkami: panią Dorotą Gilas i panią Magdaleną Blachą wyjechały na kolejną mobilność realizowaną w ramach programu Eramsus+ Forest Fire Prevention. Tym razem szóstkowiczki zawitały do Lizbony.

Mieszkanie u uczniów z innego kraju było wyzwaniem, dzięki któremu nasze uczennice miały okazję poznać kulturę Portugalii, życie codzienne Portugalczyków oraz doskonalić język angielski, którym posługiwaliśmy się podczas całego pobytu.

W stolicy Portugalii nasza delegacja przedstawiła prezentację na temat Polski, Lublina oraz naszej szkoły, a także na temat pożarów lasów. Nasze uczennice zaprezentowały się w bardzo ciekawy sposób, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli pozostałych szkół partnerskich z Portugalii, Włoch, Turcji, Hiszpanii i Grecji. Ponieważ tematem przewodnim tej mobilności były pożary lasów, jednym z zadań projektowych, jakie mieliśmy do wykonania, było zbudowanie domku dla ptaków.

Oprócz spędzania czasu w szkole nasza delegacja miała okazję zwiedzić Lizbonę. Już pierwszego dnia wraz z pozostałymi uczestnikami projektu wyruszyliśmy na spacer do dzielnicy Baixa. Mieliśmy okazję zobaczyć główne punkty historyczne i turystyczne miasta. Portugalia słynie z różnego rodzaju słodkich wypieków. Witryny okolicznych cukierni zachęcały swym wyglądem do spróbowania portugalskich słodkości. Miałyśmy więc okazję spróbować takich specjałów jak Pasteis de nata czy Pao de Deus. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Park Leśny Monsanto. Jest to las o powierzchni prawie 100 ha, który znajduje się nieopodal centrum Lizbony. Mogliśmy zobaczyć, jak wyglądają i jak rosną typowe dla Portugalii dęby korkowe.

Tydzień spędzony w Portugalii pozwolił nawiązać międzynarodowe przyjaźnie. Ta niesamowita przygoda na pewno pozostanie w pamięci uczestników projektu na długi czas.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.