ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

W piątek 8 listopada społeczność naszej szkoły uczciła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu odbyła się akademia, w trakcie której młodzież zaprezentowała spektakl o charakterze patriotycznym. Scenki dramatyczne odnoszące się do czasów wojennych przybliżyły emocje, jakie towarzyszyły Polakom, którzy żyli w czasach niewoli i podjęli decyzję o walce o wyzwolenie ojczyzny. Patriotyczne pieśni wyrażały determinację i niezłomność rodaków w dążeniu do oswobodzenia kraju, a także skłoniły do refleksji nad tym, jak dużym kosztem tę wolność osiągnięto.

W dalszej części uroczystości nastąpiła projekcja materiału filmowego przygotowanego przez uczniów z klasy dziennikarsko – prawnej. Młodzież zarejestrowała sondę przeprowadzoną wśród rówieśników na temat współczesnego rozumienia patriotyzmu i form jego wyrażania. Akademia była także okazją do uhonorowania przez dyrektor szkoły – panią Marzenę Kamińską laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego oraz Literackiego Poezji i Prozy Patriotycznej. Uroczystość zwieńczyły krótkie prezentacje przygotowane przez poszczególne klasy, które wyrażały entuzjazm z faktu, że żyjemy w niepodległej Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Ich autorką jest nasza uczennica - Wiktoria Dudkiewicz.