Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

Tradycją naszej szkoły stały się obchody   Światowego   Dnia  Rzucania  Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada. Oczywiście  24  godziny nie  wystarczą na zerwanie z nałogiem – mają jedynie zachęcić  do refleksji nad  porzuceniem  nałogu. Do   walki  z   tytoniem  włącza  się  wówczas  cały  świat, pojawiają  się  różnorodne   inicjatywy.
Od  1991  roku  w   każdy  trzeci  czwartek  listopada,  także  Polacy namawiani  są  do rzucenia palenia.


W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia, 21 listopada  w   naszej   szkole   gościliśmy   pracowników   z   Powiatowej   Stacji   Sanitarno-Epidemiologicznej w  Lublinie, którzy wygłosili w klasach 1b i 1c prelekcję na temat szkodliwości palenia papierosów i używania dopalaczy. Ponadto  zorganizowali  stanowisko   informacyjno- edukacyjne   o   tematyce  antynikotynowej  i  antydopalaczowej. Wykonywali   tam  chętnym uczniom badanie   zawartości   tlenku  węgla  w wydychanym  powietrzu, którego wynik otrzymywali po chwili.   Osoby przebywające   wśród   palaczy   i    palacze   nigdy   nie    mają   wyniku  w   granicach   normy.   Celem   badania   było    uświadomienie  młodzieży jaki wpływ na ich organizm  ma  palenie  oraz  zmotywowanie  do podjęcia decyzji  o  rzuceniu palenia. Pracownicy     sanepidu     wykonywali    także    badanie     pojemności   wyrzutowej  płuc, w celu  uświadomienia  uczniom,   że  palenie  tytoniu  ma bardzo negatywny wpływ  na  ten  pomiar.  Akcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodzieży  naszego liceum, o czym świadczy liczba uczniów biorących w niej udział oraz rozmowy prowadzone  z pracownikami Sanepidu. Zdjęcia z akcji wykonała Wiktoria Dudkiewicz.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.