Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

W czwartek 12 grudnia 2019 r. odbyło się w naszej Szkole doroczne kolędowanie w językach obcych: angielskim, hiszpańskim, francuskim. W tym roku także w j. chińskim. Wzięli w nim udział uczniowie VI LO, jak również zaproszeni goście - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 40 im. Lubelskiego Lipca 80 w Lublinie. Celem spotkania było poznanie tradycji i kultury Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii poprzez wspólne śpiewanie kolęd.

W świąteczny nastrój wprowadziły nas solowe wykonania kilku kolęd i pieśni Bożonarodzeniowych w j. angielskim, hiszpańskim i francuskim. Wspaniały nastrój podczas uroczystości dopełniło wspólne wykonanie przez wszystkich zgromadzonych paru najbardziej znanych świątecznych piosenek między innymi  ``Last Christmas``. Odbył się też konkurs z nagrodami na najlepiej wykonaną kolędę. Wszyscy świetnie się bawili. Jako nagrody od jury uczniowie otrzymali słodkie upominki. Zwieńczeniem spotkania było złożenie sobie świątecznych życzeń wspólnie zaśpiewaną piosenką ¡FELIZ NAVIDAD! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej.

 

 

 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.