Katedra Filologii Celtyckiej KUL w ramach Dnia Celtyckiego zorganizowała zajęcia przedstawiające świat legendarnych postaci Walii i Irlandii - Króla Artura, Merlina, czy druidów. Uczniowie klas: 1c i 3a, biorący udział w wydarzeniu, poznali zagadnienia z historii muzyki irlandzkiej oraz tradycji obchodów Dnia Świętego Patryka - patrona Irlandii.

Wykłady prowadzone w języku angielskim (z fragmentami w języku irlandzkim i walijskim) stanowiły okazję do poznania swoich możliwości językowych, a także przeniesienia się, choć na kilka godzin, w fascynujący świat Walii i Irlandii.

Podsumowaniem zajęć był quiz, w którym uczniowie klasy 1C - Szymon Miszczuk i Jan Karpiński zostali nagrodzeni za uzyskanie wysokiej lokaty!