Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

W dniu 22 marca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie uczniowie klas 1d, 1e i 1f wraz z opiekunami uczestniczyli w debacie zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Wody pod hasłem „Przyspieszenie zmian”.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Kurier Lubelski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. W debacie uczestniczyli przedstawiciele jednostek samorządowych, różnych instytucji i organizacji oraz uczniowie ze szkół ponadpodstawowych.

Debata składała się z dwóch paneli dyskusyjnych: „Woda źródłem życia„ i „Ochrona zasobów wodnych – dobre praktyki i działania”. Podczas spotkania zostały poruszone zagadnienia dotyczące istotnych aspektów biosfery, które pozwoliły poszerzyć wiedzę i świadomość na temat konieczności ochrony zasobów wodnych naszej planety. Po zakończeniu wystąpień, uczniowie mieli okazję do zadawania pytań prelegentom.

Dziękujemy wykładowcom i organizatorom za dużą dawkę wiedzy o pasjonującym nas świecie!

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.