27 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami matematyki ponownie uczestniczyli w Lekcjach z Pollub-em organizowanych przez Politechnikę Lubelską. Tym razem w wykładach na Wydziale Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej wzięli udział uczniowie klas 1a, 1e, 1g, 2b i 3e. Zajęcia miały na celu pokazanie, jak fascynująca jest nauka, która zwykle kojarzy się ze szkolną rutyną. Pani dr Izolda Gorgol podczas swojego wykładu „Grafy – matematyka bez rachunków” zaprezentowała naszym uczniom pojęcie grafu, a następnie przedstawiła jego zastosowanie w wielu przykładach z codziennego życia. Z zaciekawieniem przysłuchiwaliśmy się, w jaki sposób działa nawigacja oraz jak działa algorytm wyznaczania najkrótszej trasy. Następnie braliśmy udział w zajęciach pani mgr inż. Magdaleny Piłat-Rożek „Matematyczne zagadki na wesoło”. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu matematycznych łamigłówek. Zajęcia, w których braliśmy udział to bardzo ciekawie spędzony czas. Dziękujemy za umożliwienie naszym uczniom wzięcia udziału w tak interesujących zajęciach i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zagościmy w murach tej uczelni.