Tegoroczne zakończenie roku dla uczniów klas czwartych odbyło się 28 kwietnia.

W części oficjalnej uroczystości głos zabrała pani Dyrektor Marzena Kamińska, która skierowała ciepłe słowa i życzenia do tegorocznych absolwentów. Czwartoklasistów serdecznie pożegnali też przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Następnie reprezentant Rady Rodziców podziękował Dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za podjęty trud kształcenia i wychowania młodzieży. Podziękowania za opiekę i troskę wyrazili także czwartoklasiści. W dalszej części spotkania pani Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom, którzy wyróżnili się na różnych płaszczyznach zaangażowaniem w życie szkolne. Każdy z absolwentów otrzymał symboliczny upominek, jakim był breloczek z koniczynką  i dołączonymi życzeniami pomyślności w dorosłym życiu.

Miłą niespodzianką dla czwartoklasistów było przedstawienie, jakie przygotowali dla nich koleżanki i koledzy z młodszych klas. Nie obeszło się bez humorystycznych scenek ze szkolnej rzeczywistości – tej stacjonarnej, a także nauczania zdalnego. Część artystyczną zakończyła projekcja zdjęć przypominających minione lata spędzone w VI LO. Fotografie wzbudzały na twarzach absolwentów uśmiechy, a także łzy wzruszenia. Po spotkaniu w sali gimnastycznej poszczególne klasy udały się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, gdzie czwartoklasiści otrzymali świadectwa ukończenia liceum. Był to także czas klasowych wspomnień, wzruszeń, podziękowań i pożegnań, innymi słowy – dla uczniów i wychowawców – „ostatni raz z moją klasą”.