Oferta edukacyjna na rok 2023/2024

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

            Klasa a

Rozszerzenia programowe: ​geografia, ​język angielski​

Przedmiot uzupełniający: ​turystyka​

Nauczane języki: ​j. angielski, ​j. hiszpański, j. niemiecki

            Lubisz aktywnie spędzać czas wolny i jesteś ciekawy świata i ludzi? Ta klasa jest więc właśnie dla Ciebie! Dobra znajomość języka angielskiego i geografii umożliwi Ci skuteczne staranie się o przyszłą pracę w wielu zawodach. Na zajęciach warsztatowo-treningowych nauczysz się, jak organizować podróże i bezpiecznie poruszać się po świecie.

            Zdobyte wiadomości pozwolą Ci na rozpoczęcie studiów na wielu kierunkach, takich jak: turystyka, geografia, architektura krajobrazu, ekonomia, zarządzanie, e-gospodarka przestrzenna, geodezja, geoanaliza, geoinformatyka, geologia, geomonitoring, gospodarka przestrzenna, filologia angielska, dziennikarstwo, medioznawstwo.​

            W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

            Klasa b

Rozszerzenia programowe: ​język polski, ​wiedza o społeczeństwie, ​historia​

Przedmiot uzupełniający: ​dziennikarstwo​

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki

            Pasjonujesz się współczesnym światem, historią i literaturą? Jesteś osobą kreatywną, kochasz książki, film i teatr? Ta klasa stworzona jest z myślą o Tobie! Poznasz nowoczesne środki komunikacji społecznej, zdobędziesz wiedzę umożliwiającą świadomy odbiór tekstów kultury, zjawisk historycznych i społecznych. Swój talent możesz też rozwinąć na warsztatach dziennikarskich, współtworząc szkolną gazetkę czy uczestnicząc w szkolnym kółku teatralnym.

            Ta klasa przygotuje Cię do wstępu na wymarzony kierunek studiów, np.: historia, politologia, dziennikarstwo, medioznawstwo,  komunikacja społeczna, kulturoznawstwo, architektura informacji, intermedia, zarządzanie zasobami informacji, filologia polska, kultura mediów, marketing i komunikacja rynkowa, public relations.​

            W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

            Klasa c

Rozszerzenia programowe: wiedza o społeczeństwie, geografia

Przedmiot uzupełniający: ekonomia w praktyce

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki

            Doskonała propozycja dla osób, które chcą poszerzać swoje horyzonty, zdobywając wiedzę o Polsce i świecie współczesnym, w różnych aspektach jego funkcjonowania. Proponowane rozszerzenia programowe zapewniają rzetelne przygotowanie do takich kierunków jak: prawo, politologia, socjologia, turystyka, archeologia, etnologia, ekonomia czy stosunki międzynarodowe. Nauka w tej klasie przygotuje też do pracy w służbach mundurowych. Współpracujemy ​z lubelskimi uczelniami oraz instytucjami europejskimi.​

            W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

            Klasa d

Przedmioty realizowane w rozszerzeniu: ​biologia i chemia.​

Przedmiot uzupełniający: ​edukacja prozdrowotna.​

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemieck

            Młodzież interesująca się światem przyrody znajdzie tutaj swoje miejsce. Uczniowie tej klasy, oprócz pogłębienia wiedzy ​z biologii i chemii, będą brać udział w projektach ekologicznych i dietetycznych. W trakcie nauczania przedmiotów w zakresie rozszerzonym, współpracujemy z następującymi uczelniami: Uniwersytetem Medycznym, ​Uniwersytetem Przyrodniczym, ​Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Młodzież uczy się poprzez eksperymenty i ćwiczenia laboratoryjne oraz prace badawcze.

            Warto wybrać tę klasę, jeśli wiążesz swoją przyszłość ​z następującymi kierunkami: medycyna, weterynaria, farmacja, biologia, chemia, biotechnologia, kosmetologia, dietetyka, analityka żywności, biogospodarka, kryminalistyka, genetyka, ochrona środowiska, ekologia.

            W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

            Klasa e

​Przedmioty realizowane w rozszerzeniu:​ język polski, język angielski, biologia

Przedmiot uzupełniający:​ podstawy psychologii i pedagogiki

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki

            Jeśli fascynują Cię zagadnienia i odkrycia nauk społecznych, zajmuje Cię psychologia, pedagogika i socjologia, to jesteś w dobrym miejscu. Ciekawi Cię otaczający nas świat, chcesz działać zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym, zrobić coś dobrego dla innych i dla środowiska, wybierz tę klasę! Współpracujemy z lubelskimi uczelniami, jak również z Amnesty International.

            Przedmioty nauczane w klasie e pomogą Ci dostać indeks na następujące kierunki: filologia angielska, filologia polska, psychologia, pedagogika, opieka społeczna, ochrona środowiska, ekologia, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, resocjalizacja.

            W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

            Klasa f

​Przedmioty realizowane w rozszerzeniu:​ język angielski, biologia

Przedmiot uzupełniający:​ ratownictwo medyczne

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki

            Chcesz pomagać innym? A może chciałbyś ratować ludzkie życie? Interesuje Cię pierwsza pomoc? Mamy propozycje specjalnie dla Ciebie – klasa z ratownictwem medycznym.

            Uczęszczając do tej klasy poznasz zasady szybkiej interwencji medycznej, przeciwdziałania obrażeniom wewnętrznym w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego w razie nagłych wypadków i zachorowań oraz nabędziesz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. To klasa z myślą o Tobie! Współpracujemy z Uniwersytetem Medycznym, z Uniwersytetem Przyrodniczym oraz Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, jak również z Amnesty International.

            Przedmioty nauczane w klasie f pomogą Ci dostać indeks na następujące kierunki: ratownictwo medyczne, fizjoterapia, dietetyka, filologia angielska, psychologia, pedagogika, ochrona środowiska, ekologia i inne.

            Klasa g

​Przedmioty realizowane w rozszerzeniu:​ matematyka, geografia

Przedmiot uzupełniający: turystyka

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki

            Jeżeli lubisz podróżować, interesuje cię współczesny świat a twój umysł analitycznie postrzega to, co się w nim dzieje klasa matematyczno-geograficzna jest właśnie dla ciebie. Dzięki przedmiotom nauczanym w tym profilu będziesz mieć szansę na zdobycie szerokiej wiedzy o mechanizmach społeczno-politycznych, ekonomiczno-gospodarczych a także kulturowych, które rządzą w dzisiejszej rzeczywistości jednocześnie zgłębiając tajniki królowej nauk.

            Kierunki studiów, które możesz wybrać po ukończeniu szkoły to między innymi ekonomia, handel zagraniczny, geografia, geodezja, turystyka, telekomunikacja, architektura czy budownictwo,

           Klasa h

​Przedmioty realizowane w rozszerzeniu:​ język polski, geografia, język angielski

Przedmiot uzupełniający: business English

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki

            Klasa dedykowana jest dla uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą geografią, otwartych na różne kultury i ciekawych otaczającego świata. Oferujemy możliwość podniesienia kompetencji w zakresie porozumiewania się w języku angielskim z uwzględnieniem aspektu biznesowego. Umiejętności komunikacyjne, jakie nabędziesz w trakcie nauki pomogą Ci w przyszłości odnaleźć się na międzynarodowym rynku pracy.

            Przedmioty nauczane w klasie h ułatwią kontynuowanie nauki na wielu kierunkach studiów, między innymi: geografii, turystyce, filologiach, lingwistyce, dziennikarstwie, naukach społecznych, stosunkach międzynarodowych.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.