Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Lublinie 26 kwietnia przeprowadzili prelekcję, która wtajemniczyła Szóstkowiczów w zagadnienia prawa karnego i zasady funkcjonowania polskiego systemu więziennictwa. Poznaliśmy statystyki przestępstw wśród nieletnich oraz instytucje udzielające wsparcia prawnego.

Zaskoczeniem był dla nas szczególny gość, przeuroczy pies Nimbo, wyspecjalizowany w wykrywaniu narkotyków. Mogliśmy obejrzeć z bliska samochód operacyjny, przystosowany do przewożenia osób pozbawionych wolności, a także doświadczyć kontaktu ze środkami ochrony osobistej używanej w codziennej służbie.
Przygotowana przez kpt. Beatę Fronczek prezentacja przedstawiająca codzienne zadania funkcjonariuszy Służby Więziennej dała nam możliwość poznania zadań Służby Więziennej i procedury przyjęć do pracy.
Przeprowadzone zajęcia o charakterze profilaktycznym, edukacyjnym oraz prewencyjnym zwiększyły naszą świadomość na temat  konsekwencji wynikających z naruszenia obowiązującego porządku prawnego oraz rozwinęły umiejętności przewidywania skutków swoich zachowań.

W dniach 7-8.02.2023 roku odbyły się w naszej szkole spotkania uczniów klas IV z policjantką z wydziału ruchu drogowego. Zajęcia miały na celu usystematyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego w ramach akcji „Świadomy młody kierowca”.

Uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami wzięli udział w lekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach Projektu „Szanuj zasady, chroń życie” realizowanego wspólnie przez Inspekcję Transportu Drogowego i Służbę Więzienną.

Artykuł o lekcji na kurierlubelski.pl

Artykuł o lekcji na dziennikwschodni.pl