Spotkania z historią

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

Korzystając z ostatnich ciepłych dni, klasa humanistyczna 3b uczestniczyła w lekcji historii wśród lubelskich zabytków. Tematem zajęć był Lublin średniowieczny i nowożytny, a realizowaliśmy go wędrując wśród najstarszych i najcenniejszych pomników historii naszego miasta. Na trasie od Wzgórza Czwartek przez Zamek, Stare Miasto po Plac Litewski, mieliśmy blisko 20 przystanków, a przewodnikami byli sami uczniowie, którzy prezentowali najważniejsze wydarzenia z dziejów Lublina oraz informacje o oglądanych zabytkach. Kilkugodzinna wędrówka, choć wymagająca, była atrakcyjną okazją do zgłębienia historii naszego miasta.

 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.