Oferta edukacyjna na rok 2022/2023

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

 

            Klasa a

Rozszerzenia programowe: ​geografia, ​język angielski​

Przedmiot uzupełniający: ​turystyka​

Nauczane języki: ​j. angielski, ​j. hiszpański, j. niemiecki, ​j. rosyjski​

            Lubisz aktywnie spędzać czas wolny i jesteś ciekawy świata i ludzi? Ta klasa jest więc właśnie dla Ciebie! Dobra znajomość języka angielskiego i geografii umożliwi Ci skuteczne staranie się o przyszłą pracę w wielu zawodach. Na zajęciach warsztatowo-treningowych nauczysz się, jak organizować podróże i bezpiecznie poruszać się po świecie.

            Zdobyte wiadomości pozwolą Ci na rozpoczęcie studiów na wielu kierunkach, takich jak: turystyka, geografia, architektura krajobrazu, ekonomia, zarządzanie, e-gospodarka przestrzenna, geodezja, geoanaliza, geoinformatyka, geologia, geomonitoring, gospodarka przestrzenna, filologia angielska, dziennikarstwo, medioznawstwo.​

            W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

            Klasa b

Rozszerzenia programowe: ​język polski, ​wiedza o społeczeństwie, ​historia​

Przedmiot uzupełniający: ​dziennikarstwo​

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,

            Pasjonujesz się współczesnym światem, historią i literaturą? Jesteś osobą kreatywną, kochasz książki, film i teatr? Ta klasa stworzona jest z myślą o Tobie! Poznasz nowoczesne środki komunikacji społecznej, zdobędziesz wiedzę umożliwiającą świadomy odbiór tekstów kultury, zjawisk historycznych i społecznych. Swój talent możesz też rozwinąć na warsztatach dziennikarskich, współtworząc szkolną gazetkę czy uczestnicząc w szkolnym kółku teatralnym.

            Ta klasa przygotuje Cię do wstępu na wymarzony kierunek studiów, np.: historia, politologia, dziennikarstwo, medioznawstwo,  komunikacja społeczna, kulturoznawstwo, architektura informacji, intermedia, zarządzanie zasobami informacji, filologia polska, kultura mediów, marketing i komunikacja rynkowa, public relations.​

            W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

            Klasa c

Rozszerzenia programowe: wiedza o społeczeństwie, geografia

Przedmiot uzupełniający: ekonomia w praktyce

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,

            Doskonała propozycja dla osób, które chcą poszerzać swoje horyzonty, zdobywając wiedzę o Polsce i świecie współczesnym, w różnych aspektach jego funkcjonowania. Proponowane rozszerzenia programowe zapewniają rzetelne przygotowanie do takich kierunków jak: prawo, politologia, socjologia, turystyka, archeologia, etnologia, ekonomia czy stosunki międzynarodowe. Nauka w tej klasie przygotuje też do pracy w służbach mundurowych. Współpracujemy ​z lubelskimi uczelniami oraz instytucjami europejskimi.​

            W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

            Klasa d

Przedmioty realizowane w rozszerzeniu: ​biologia i chemia.​

Przedmiot uzupełniający: ​edukacja prozdrowotna.​

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,

            Młodzież interesująca się światem przyrody znajdzie tutaj swoje miejsce. Uczniowie tej klasy, oprócz pogłębienia wiedzy ​z biologii i chemii, będą brać udział w projektach ekologicznych i dietetycznych. W trakcie nauczania przedmiotów w zakresie rozszerzonym, współpracujemy z następującymi uczelniami: Uniwersytetem Medycznym, ​Uniwersytetem Przyrodniczym, ​Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Młodzież uczy się poprzez eksperymenty i ćwiczenia laboratoryjne oraz prace badawcze.

            Warto wybrać tę klasę, jeśli wiążesz swoją przyszłość ​z następującymi kierunkami: medycyna, weterynaria, farmacja, biologia, chemia, biotechnologia, kosmetologia, dietetyka, analityka żywności, biogospodarka, kryminalistyka, genetyka, ochrona środowiska, ekologia.

            W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

            Klasa e

​Przedmioty realizowane w rozszerzeniu:​ język polski, język angielski, biologia

Przedmiot uzupełniający:​ podstawy psychologii i pedagogiki

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,

            Jeśli fascynują Cię zagadnienia i odkrycia nauk społecznych, zajmuje Cię psychologia, pedagogika i socjologia, to jesteś w dobrym miejscu. Ciekawi Cię otaczający nas świat, chcesz działać zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym, zrobić coś dobrego dla innych i dla środowiska, wybierz tę klasę! Współpracujemy z lubelskimi uczelniami, jak również z Amnesty International.

            Przedmioty nauczane w klasie e pomogą Ci dostać indeks na następujące kierunki: filologia angielska, filologia polska, psychologia, pedagogika, opieka społeczna, ochrona środowiska, ekologia, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, resocjalizacja.

            W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

            Klasa f

​Przedmioty realizowane w rozszerzeniu:​ język angielski, biologia

Przedmiot uzupełniający:​ ratownictwo medyczne

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,

Chcesz pomagać innym? A może chciałbyś ratować ludzkie życie? Interesuje Cię pierwsza pomoc? Mamy propozycje specjalnie dla Ciebie – klasa z ratownictwem medycznym.

Uczęszczając do tej klasy poznasz zasady szybkiej interwencji medycznej, przeciwdziałania obrażeniom wewnętrznym w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego w razie nagłych wypadków i zachorowań oraz nabędziesz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. To klasa z myślą o Tobie! Współpracujemy z Uniwersytetem Medycznym, z Uniwersytetem Przyrodniczym oraz Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, jak również z Amnesty International.

Przedmioty nauczane w klasie f pomogą Ci dostać indeks na następujące kierunki: ratownictwo medyczne, fizjoterapia, dietetyka, filologia angielska, psychologia, pedagogika, ochrona środowiska, ekologia i inne.

            Klasa g

​Przedmioty realizowane w rozszerzeniu:​ matematyka, geografia

Przedmiot uzupełniający: turystyka

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski

Jeżeli lubisz podróżować, interesuje cię współczesny świat a twój umysł analitycznie postrzega to, co się w nim dzieje klasa matematyczno-geograficzna jest właśnie dla ciebie. Dzięki przedmiotom nauczanym w tym profilu będziesz mieć szansę na zdobycie szerokiej wiedzy o mechanizmach społeczno-politycznych, ekonomiczno-gospodarczych a także kulturowych, które rządzą w dzisiejszej rzeczywistości jednocześnie zgłębiając tajniki królowej nauk.

Kierunki studiów, które możesz wybrać po ukończeniu szkoły to między innymi ekonomia, handel zagraniczny, geografia, geodezja, turystyka, telekomunikacja, architektura czy budownictwo.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.