Sport i rekreacja

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

images/slider/6/s12.jpg

Na obiektach sportowych naszego liceum odbył się festyn dla uczniów szkół z naszej dzielnicy: SP1, SP2, SP40, VI LO i ZSTK. Na uczniów czekało wiele atrakcji: występy młodych artystów poszczególnych szkół, malowanie twarzy, gry logiczne, balony, tatuaże, czy malowanie koszulek. Uczniowie brali również udział w rozgrywkach sportowych. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia wozu straży pożarnej, samochodu policji, a także broni i umundurowania wojskowego.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali taniec towarzyski, układ z pomponami i występ wokalny.

7 czerwca br. nasza szkoła była współorganizatorem Vilo Festynu na Dziesiątej. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z nauczycielami innych szkół przygotowali gry i zabawy sportowe dla uczestników.

12.06 br. "Szóstkowicze" rozpoczęli przedostatni tydzień szkoły spływem kajakowym po Bystrzycy. Podczas malowniczej trasy, w otoczeniu łąk i drzew, na wodnym szlaku wszystkim dopisywały świetne humory.

W sobotę 3 czerwca 2023 r. uczennice naszego liceum wraz z nauczycielem wychowania fizycznego panią Katarzyną Gąską wzięły udział w biegu solidarności „LUBELSKI LIPIEC 1980”. Bieg, który stał się lubelską tradycją organizowaną nie tylko dla uczczenia wydarzeń sprzed ponad 40 lat, ale również w celu popularyzacji biegów masowych, jako ogólnodostępnej formy rekreacji wpisuje się od kilku lat w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

Szóstkowicze w aktywny sposób świętowali Dzień Dziecka.

1 czerwca nauczyciele wychowywania fizycznego zaangażowali młodzież i nauczycieli szkoły do wspólnej zabawy. Rywalizacji towarzyszyła słoneczna pogoda, wyśmienite humory i wspaniała atmosfera. Na boiskach szkolnych rozegranych zostało pięć konkurencji sportowych. Ten beztroski czas zakończyły mecze piłki nożnej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za postawę fair-play reprezentowaną na boisku.
Galeria zdjęć:

29 maja br. uczniowie naszej szkoły wyruszyli na rajd rowerowy zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Pogoda i świetne humory dopisywały, więc to na pewno nieostatni nasz wypad na dwóch kółkach - kolejny już we wrześniu 😄

Podkategorie

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.