Spotkania z historią

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

Uczniowie klas: 1b i 3c pogłębili w nietypowy sposób swą wiedzę na temat Powstania Styczniowego. W Nasutowie koło Lublina odbyła się rekonstrukcja historyczna poświęcona potyczce pod Nowym Stawem sprzed 160 lat.
Oglądając plenerowe widowisko i biorąc udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych, młodzież zweryfikowała wiadomości na temat historii, kultury i symboli naszego kraju.
Trzy drużyny z naszego LO wzięły udział w grze terenowej zaplanowanej w ramach wydarzenia. Mieliśmy możliwość zarówno zaprezentowania swojej wiedzy, jak też sprawdzenia umiejętności praktycznych w zakresie przetrwania w terenie: rozpalaliśmy  ognisko, gotowaliśmy wodę oraz rozbijaliśmy powstańczy namiot. Te wymagające kreatywności i współpracy działania, jak na Szóstkowiczów przystało, wszystkie drużyny zaliczyły celująco.
W oranżerii Europejskiego Domu Spotkań zapoznawaliśmy się z ekspozycją  „Droga do wolności - bohaterowie walk o niepodległość Polski na Lubelszczyźnie”. Jej głównym bohaterem był generał Karol Ziemski ps. Wachnowski — strateg, wychowawca kadry oficerskiej i dowódca Powstania Warszawskiego na Starym Mieście.
Widowisko przygotowane przez Towarzystwo Edukacji Patriotycznej im. Karola Ziemskiego oraz poruszający Koncert Pieśni Patriotycznych w stylu patriot rock - wyśpiewany przez Norberta „Smołę” Smolińskiego na długo pozostaną w pamięci Szóstkowiczów.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.