Spotkania z historią

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

W sobotę 21 września uczniowie lubelskich szkół na sportowo uczcili ofiary komunizmu, biorąc udział w 4. Mili Pamięci Ofiar Komunizmu. To sportowe wydarzenie organizowane jest corocznie w okolicach rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę z 17 września 1939 r. Wśród pół tysiąca biegaczy, oprócz uczniów, znaleźli się ich rodzice i nauczyciele. Wielopokoleniowe i rodzinne świętowanie jest celem organizatora biegu – Fundacji „Ruchu Solidarności Rodzin”. Przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.Liczny udział uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły zaowocował uhonorowaniem VI Liceum pucharem dla najliczniejszej reprezentacji wśród szkół średnich. Również w klasyfikacjach indywidualnych nie brakło dobrych wyników. W kategorii dziewcząt tuż za podium uplasowały się Wiktoria Mazur i Oliwia Waleryś. Najlepszy z naszych panów, Tomasz Rozwałka, był siódmy. Wśród nauczycieli, w kategorii kobiet, drugie miejsce zajęła pani Joanna Munzadi.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym biegu z tej serii – Nocnej Mili Niepodległości – już 11 listopada.
VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.