Spotkania z historią

W sobotę 21 września uczniowie lubelskich szkół na sportowo uczcili ofiary komunizmu, biorąc udział w 4. Mili Pamięci Ofiar Komunizmu. To sportowe wydarzenie organizowane jest corocznie w okolicach rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę z 17 września 1939 r. Wśród pół tysiąca biegaczy, oprócz uczniów, znaleźli się ich rodzice i nauczyciele. Wielopokoleniowe i rodzinne świętowanie jest celem organizatora biegu – Fundacji „Ruchu Solidarności Rodzin”. Przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Liczny udział uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły zaowocował uhonorowaniem VI Liceum pucharem dla najliczniejszej reprezentacji wśród szkół średnich. Również w klasyfikacjach indywidualnych nie brakło dobrych wyników. W kategorii dziewcząt tuż za podium uplasowały się Wiktoria Mazur i Oliwia Waleryś. Najlepszy z naszych panów, Tomasz Rozwałka, był siódmy. Wśród nauczycieli, w kategorii kobiet, drugie miejsce zajęła pani Joanna Munzadi.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym biegu z tej serii – Nocnej Mili Niepodległości – już 11 listopada.