Spotkania z historią

W poniedziałek 9 grudnia 2019 r.  w murach naszej szkoły miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Za sprawą rekonstruktorów ze stowarzyszenia "Hellas et Roma" i koła naukowego historyków przy Wydziale Humanistycznym UMCS oraz nauczycielki historii pani Agnieszki Koniuszewskiej, mogliśmy przenieść się w czasie i poczuć atmosferę jaka towarzyszyła występom gladiatorów.

Areną zmagań stała się sala gimnastyczna, natomiast w rolę ludu rzymskiego wcielili się uczniowie "Szóstki". Wysłuchaliśmy wykładu poświęconego igrzyskom gladiatorów oraz mogliśmy zmierzyć z ciężarem ekwipunku, w jaki byli wyposażeni zawodnicy. Największe emocje wzbudziły oczywiście walki gladiatorów!!!
Impreza była udana, nasza młodzież jak i zaproszeni goście dobrze się bawili. Podziękowania dla pani dyrektor Marzeny Kamińskiej za wyrażenie zgody na przybycie niezwykłych wojowników oraz dla nauczycieli wychowania fizycznego za wsparcie logistyczne.
    Kto wie, być może wiosną Rzymianie powrócą w nieco innej odsłonie...

Chwila wspomnień przy galerii zdjęć.