Quizy

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego i został ustanowiony 17 listopada 1999 r. przez UNESCO jako upamiętnienie tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace, która została później stolicą niepodległego Bangladeszu. Tego dnia zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Ustanowiony dzień ma przypominać, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych. Należy dbać o język ojczysty, gdyż w ten sposób chronimy kulturę i tożsamość narodową.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego świętowaliśmy także w naszym liceum. W trakcie zajęć młodzież uczestniczyła w interaktywnych grach i zabawach związanych z polszczyzną. Każdy mógł zostać szkolnym mistrzem poprawności językowej oraz poznać wiele trudnych i rzadko używanych słów. Uczniowie przygotowali także wystawę, która przybliżyła historię języka polskiego oraz pułapki językowe, na które natrafiają użytkownicy jakże trudnej, ale pięknej polszczyzny.

 Zapraszamy do rozwiązania quizów językowych.

Językowe wyzwanie

SZKOLNY MISTRZ POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ

 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.