Akcje wolontariatu

W niedzielę 24 listopada 2019 roku uczniowie i nauczyciele VI LO wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Szkolna koordynatorka akcji, pani Justyna Przyworska podzieliła wolontariuszy na grupy, które zbierały w czterech miejscach w pobliżu szkoły (plac przy Kościele Matki Bożej Fatimskiej, Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, Stokrotka przy ul. Droga Męczenników Majdanka oraz  Stokrotka przy ul. Abramowickiej) produkty przeznaczone dla potrzebujących rodzin. Okoliczni mieszkańcy hojnie wsparli akcję, dostarczając m.in. żywność długoterminową, zabawki, książki, odzież, środki czystości.