Psychiatra, w trakcie specjalizacji w dziedzinie seksuologii. Absolwentka I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - dyplom lekarza uzyskała w 2009 r. W 2010 r. ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Wydziale Ekonomicznym Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego. W 2012 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii – tytuł rozprawy doktorskiej: „Uzależnienie i zagrożenie uzależnieniem od Internetu u młodzieży”. W latach 2015-2018 pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W dziedzinie seksuologii specjalizowała się w Instytucie Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Warszawie kierowanym przez Prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Autorka i współautorka 78 artykułów naukowych dotyczących uzależnienia od Internetu i gier komputerowych u młodzieży, schizofrenii, zaburzeń odżywiania, problematyki samobójstw wśród młodzieży oraz roli kwasu kynureninowego w zaburzeniach psychicznych. Współtwórca metod psychologicznych do badania uzależnienia od Internetu, gier komputerowych, telefonu komórkowego oraz testów do badania zaburzeń odżywiania u kobiet i u mężczyzn. Członek zespołu Koordynującego realizację Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Lublina. Współautorka informatora wydanego przez Urząd Miasta Lublin pt. „Stop… Zaburzeniom odżywiania”. Wykładowca podczas licznych konferencji krajowych i międzynarodowych. Prowadziła wykłady podczas szkoleń dla personelu medycznego w ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowia. Szkoli lekarzy specjalizujących się w dziedzinie psychiatrii. Otrzymała I miejsce za pracę „Rodzinne uwarunkowania uzależnienia od Internetu u dziewcząt i chłopców uczęszczających do liceum” oraz cykl prac prezentowanych podczas XLIII Zjazdu Psychiatrów Polskich „Świat współczesny a psychiatria” w Poznaniu. Obecnie prowadzi prywatną praktykę lekarską.