Szybkim krokiem zbliża się koniec roku szkolnego, który był udany dla naszych uczniów, biorących udział w licznych konkursach historycznych. Kilkunastoosobowa grupa „Szóstkowych” historyków wzięła udział w pięciu ogólnopolskich zawodach. W konkursie „Polska-Węgry. Historia przyjaźni” uczestniczyło 13 uczniów, a wymagające kryteria awansu do finału spełnili Agata Mazurek z kl. 2e i Filip Mencfel z kl. 3b. Jak już wszystkim wiadomo, Agata została laureatką tego konkursu. W „Olimpiadzie Solidarności” udział wzięło 3 uczniów, a do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się Zuzanna Brzezicka z kl. 3b i Wiktoria Chomiuk z kl. 4bp. W samym finale świetnie spisała się Zuzia, która uzyskała 8 wynik na blisko 40 uczestników. W olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” startowało 5 uczniów. Do etapu rejonowego tego trudnego konkursu awansowali Patryk Dudziak i Rafał Lubieniecki z kl. 4bp. W konkursie „Polska Piastowska” wzięło udział 4 uczniów, a do finału zakwalifikował się Kacper Kamiński z kl. 1b. W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Od Unii w Krewie do Unii Lubelskiej” uczestniczyło 9 uczniów, spośród nich sześcioro awansowało do II etapu. Tu najlepiej spisali się Jakub Szkoła z kl. 1b, Oliwia Bugajna z kl. 2b i Jakub Kuna z kl. 1c, którym niewiele brakowało, by dostać się do finału. W wojewódzkim konkursie ,,Polska droga do niepodległości” startowało 7 uczniów, a do finału, który odbędzie się 29 maja zakwalifikowały się Weronika Toruń z kl. 1d i Zuzanna Brzezicka z kl. 3b. Wszystkim gratulujemy występów i sukcesów, a uczestniczkom finału życzymy powodzenia i czekamy na dobre wieści.