Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

Od dziś do 10 października można głosować na projekty w Budżecie Obywatelskim Lublina.

Głosować online pod adresem https://decyduje.lublin.eu/pl/budzet-obywatelski-l/glosowanie/ może każdy kto jest zameldowany w Lublinie.

Mieszkańcy i mieszkanki Miasta nie figurujący na liście osób uprawnionych do głosowania w BO, mogą dopisać się do niej poprzez złożenie wypełnionej papierowej karty do głosowania oraz oświadczenia w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Projekt który dotyczy m.in. naszej szkoły ma kod i nazwę 2024-D-99 Rewitalizacja otoczenia VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie i zakłada m.in.:

- rewitalizację przestrzeni zielonych znajdujących się na terenie VI LO oraz wokół szkoły,

- utworzenie ogrodu szkolnego przed budynkiem szkoły (nasadzenia kompozycji roślin, stacja pogody),

- zagospodarowanie skweru u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Słowackiego (nasadzenia kompozycji roślin, ławki i kosze na śmieci),

- zagospodarowanie skweru u zbiegu ul. Mickiewicza i Słowackiego (tzw. miniskwer na wzór miniskwerów powstałych wzdłuż ul. Kunickiego),

- zagospodarowanie niewielkiego trawnika pomiędzy pawilonem a parkingiem w rejonie skrzyżowania ul. Kunickiego i Zemborzyckiej (nasadzenie kompozycji roślinnej, ławka, kosz na śmieci).

-ustawienie dwóch tablic z informacjami na temat historii dzielnicy np. na skwerze przed szkołą (historia szkoły) oraz na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Zemborzyckiej i Słowackiego (historia cegielni w miejscu gdzie obecnie znajduje się stadion).

Zachęcamy do głosowania.

 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.