Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

22 września 2023 roku uczniowie klasy 2g wzięli udział w zajęciach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Jednak tym razem wystąpili w roli prowadzących, a nie uczestników spotkania. Było to możliwe dzięki współpracy VI LO z Politechniką Lubelską.

Grupa 12 uczniów naszej szkoły poprowadziła warsztaty pt.„ Matematyczny escape room – Licz na szóstkę” dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 23, XXX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, Zespołów Szkół z Pszczelej Woli i Piask.

Zajęcia przeprowadzone z wykorzystaniem nowatorskiej metody escape room to świetne połączenie zabawy i nauki. Uczestnicy przenosili się w świat gry komputerowej, której akcja mieściła się wewnątrz naszej szkoły, w której to zostały ukryte zadania matematyczne oraz różne przedmioty potrzebne do kontynuowania gry.

Uczniowie klasy 2g przeprowadzili zajęcia w sposób bardzo fachowy. Warsztaty podobały się zarówno uczniom szkoły podstawowej, jak i szkół ponadpodstawowych. Podczas zajęć panowała bardzo przyjazna i sympatyczna atmosfera, która dodatkowo ułatwiała rozwiązywanie matematycznych zawiłości oraz pozwoliła nawiązać nowe znajomości.

Mamy nadzieję na kontynuację współpracy z Politechniką Lubelską podczas przyszłorocznego Lubelskiego Festiwalu Nauki.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.