Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

22 listopada w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyło się seminarium pt. „Gospodarcze horyzonty wolności”. Spotkanie zorganizował Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie przy współudziale Urzędu Statystycznego O. Lublin oraz lubelskich oddziałów Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

Wykłady, których mieliśmy przyjemność wysłuchać to: „Polskie sukcesy gospodarcze 1918-1939” oraz „Odrodzenie złotego w niepodległej Rzeczpospolitej”. Obejrzeliśmy również film przedstawiający etapy i technikę wybijania monet kolekcjonerskich wyemitowanych na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą pamięć i koncentrację uwagi sprawdził na koniec konkurs kahootowy (smartfonowy), w którym liczyła się nasza wiedza i refleks i który wywołał niemałe emocje wśród grających. W spotkaniu uczestniczyły klasy 1e i 2a, a już niedługo czeka nas kolejne spotkanie w ramach edukacyjnej działalności Narodowego Banku Polskiego.

 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.