Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

W środę 19 grudnia 2018r. odbyło się w naszej Szkole doroczne kolędowanie w językach obcych. Wzięli w nim udział uczniowie VI LO, jak również zaproszeni goście: uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 40 w Lublinie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Mętowie oraz Publicznego Gimnazjum w Jabłonnie. Celem spotkania było poznanie tradycji i kultury Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii poprzez wspólne śpiewanie kolęd.

W świąteczny nastrój wprowadziły nas solowe wykonania kilku kolęd i pieśni Bożonarodzeniowych w j. angielskim, hiszpańskim i francuskim. Istotnym elementem integracji uczniów był wspólny śpiew, a także konkurs na najlepiej wykonaną kolędę. Nagrody jury otrzymali uczniowie SP w Mętowie oraz uczniowie Gimnazjum w Jabłonnie. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej.

 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.