20 grudnia był dla społeczności naszej szkoły dniem wprowadzającym w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 1 ep wraz z wychowawcą, panią Justyną Bielską zaprosili do obejrzenia przedstawienia. Historia zbuntowanego, pogrążonego w wirtualnym świecie Tobiasza, który doświadcza w okresie przedświątecznym wewnętrznej przemiany pod wpływem nieziemskich istot pojawiających się w czasie jego snu, wzbudziła w widzach wzruszenie i skłoniła do refleksji nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne.

Myślą przewodnią przedstawienia było wskazanie na to, iż święta to stan, który nastaje w nas. Prezenty, choinka, wspaniałe potrawy to jedynie dodatki, które współtworzą świąteczny nastrój. Tak naprawdę magię świąt sprawiają: pogoda ducha, radość, spokój, życzliwość wobec innych, czas poświęcony bliskim.

Przedstawienie zwieńczyło wspólne dekorowanie choinek, do którego zostali zaproszeni nauczyciele i uczniowie z widowni.

Zaprezentowany spektakl był niezwykle sugestywny za sprawą uczniów, ich zaangażowania w odtwarzanie ról, pięknie wykonanych piosenek oraz scenerii.

Po przedstawieniu Samorząd Uczniowski zorganizował wspólne kolędowanie, po nim odbyły się wigilie klasowe.

zdjęcia Wiktoria Dudkiewicz