ALEJA GWIAZD

Podsumowując pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020, przypominamy uczennice i uczniów, którzy reprezentowali nasze liceum i zdobyli laury w konkursach lub zawodach.

Agnieszka Samujło

Zwycięstwa w szeregu wojewódzkich i międzynarodowych mistrzostw szachowych.

Patrycja Gach

Wyróżnienie w konkursie historycznym „Mistrzowie i patrioci” w ramach obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Adam Masierak, Bartosz Marzec, Mikołaj Szczepaniak oraz Piotr Knap

Zdobywcy indeksów KUL w Konkursie Wiedzy o Polsce i Europie.

Gabriela Bieniaszewska

Zakwalifikowana do finału X Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej "Na Strunach Poezji".

Mikołaj Szczepaniak

Zwycięstwo w quizie historycznym "Żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego w sowieckim łagrze Borowicze (1944-1949)”.

Oliwia Śliwińska

Zakwalifikowana do wojewódzkiego etapu Olimpiady Solidarności

Emilia Wójtowicz

III miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Sprinterek

Oliwia Waleryś

IV miejsce w Biegu Papieskim

Drużyna piłki nożnej w składzie:

Mateusz Kępowicz, Wiktor Rękas, Kamil Buryś, Dawid Burkiet, Maciej Tyniec, Paweł Ponieważ, Kiryl Pavlov, Jan Robak, Stanisław Wojtyła, Mateusz Lenarcik, Krystian Książek.

Awans do II etapu rozgrywek piłki nożnej chłopców w Licealiadzie

Drużyna piłkarek ręcznych w składzie:

Kinga Bojarska, Aleksandra Ciotucha, Konstancja Jędrzejczak, Magdalena Karwat, Natalia Korgol, Milena Kruczek, Aleksndra Martyna, Wiktoria Pawlik-Greguła, Justyna Paździor, Julia Socha, Oliwia Śliwińska, Honorata Zarychta, Łucja Zarychta.

Awans do II etapu rozgrywek piłki ręcznej dziewcząt w Licealiadzie

Warto dodać, że całe VI Liceum zostało wyróżnione w związku z tym, że najliczniej wzięliśmy udział w biegu Mila Pamięci Ofiar Komunizmu. W zawodach, w których uczestniczyło pół tysiąca osób, reprezentanci uczniów znaleźli się w pierwszej dziesiątce, zaś spośród nauczycieli II miejsce w kategorii kobiet zdobyła pani Joanna Munzadi. Wśród nagrodzonych pedagogów, w innej dziedzinie, znalazła się również pani Izabela Kasperek, której kanał „Wiedza z Wami” cieszy się ogromna popularnością. Otrzymała ona od YouTube specjalne wyróżnienie – „Srebrny Przycisk”.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.