Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

CENTRUM INNOWACYJNO-WDROŻENIOWE NOWYCH TECHNIK I TECHNOLOGII  W INŻYNIERII ROLNICZEJ zorganizowało dla uczniów klas trzecich Wielką Lekcję Inżynierii  Środowiska i Ekoenergetyki. Uczestniczyliśmy m. in. w wykładach wygłoszonych przez byłych uczniów VI LO, z których jesteśmy bardzo dumni.

Były to następujące prezentacje:"Innowacyjne technologie w gospodarce wodno-ściekowej", którą przygotował prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski oraz "Bezpieczeństwo techniczne jako nowy obszar zainteresowania inżynierów środowiska i ekoenergetyki", którą przedstawił prof. dr hab. inż. Krzysztof Gołacki. Po wykładach odbył się konkurs wiedzy z zakresu inżynierii środowiska  i ekoenergetyki, a jeden z naszych uczniów, Jakub Wilkołek z klasy 3a, zdobył II miejsce. Następnie młodzież udała się na warsztaty: Technologie zagospodarowania oraz oczyszczania  wód i ścieków,  Odpady - materiały pożyteczne. Czy zniszczone tereny pokopalniane mogą przemienić się w łąki?,  Biomasa jako odnawialne źródło energii oraz Fotowoltaika - energia ze Słońca. Zajęcia z pewnością zachęciły młodzież do studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym.

 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.