W dniu 18 lutego 2020 r. uczniowie klas pierwszych i drugich,  naszej szkoły, uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Poleskiego Parku Narodowego, Panem Sławomirem Wróblem. Podczas prezentacji młodzież miała możliwość obejrzenia zdjęć wykonanych na terenie parku przez  prelegenta, który w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób opowiadał o życiu flory i fauny Poleskiego Parku.

Uczniowie poznali historię Polesia oraz żyjącej tam ludności. Dowiedzieli się, że osobliwością parku jest woda, która kryje się w bagnach  i torfowiskach.  Wśród roślinności na uwagę zasługują mięsożerne rosiczki i wełnianka, zaś wśród zwierząt żółwie błotne, bobry, wydry,  susły, sarny, jelenie i łosie. Uczniowie zobaczyli też dużą różnorodność występującą wśród ptaków. Między innymi w parku możemy spotkać: dzięcioła, bociana czarnego, sowę oraz żurawia, który jest symbolem Poleskiego Parku Narodowego. Dzięki zdjęciom opowieść o zwyczajach zwierząt i walorach parku, była jeszcze ciekawsza. Pan Sławomir Wróbel przedstawił tajniki spotkań ze zwierzętami, zauroczył pięknem Polesia oraz ukazał walory turystyczne tego malowniczego terenu.

Dziękujemy za urokliwą i ekscytującą podróż po bogactwie Polesia.