26 września uczniowie 2d wzięli udział w akcji "Licealiści Lublinowi" zorganizowanej w ramach obchodów 700 - lecia miasta Lublin przez Fundację "Ruch Solidarności Rodzin".

Przedsięwzięcie polegało na zgromadzeniu na Placu Zamkowym 700 licealistów, którzy utworzyli z kolorowych parasoli wielką  flagę miasta, w centrum której umiejscowiono herb. Następnie w rytm muzyki zatańczono i  tym samym ożywiono oba nasze symbole miejskie.

Udział w evencie był okazją do aktywnego włączenia się w obchody Jubileuszu Naszego Miasta. Spotkanie było także  formą wyróżnienia młodzieży biorącej w nim udział, bowiem  do przedsięwzięcia zaproszono z każdej szkoły jedną klasę , która osiągnęła najwyższą średnią ocen.