Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

W piątek, 22 października 2021 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie, odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z absolwentem naszej szkoły Panem Prof. dr. hab. Krzysztofem Jóźwiakowskim. Pan profesor opowiedział o swojej studenckiej drodze a później przebiegu kariery naukowej, która doprowadziła go do uzyskania specjalności hydroklimatologa.

Praca specjalisty w tej dziedzinie jest bardzo interesująca. Jej efektem jest m. in. ekologiczna oczyszczalnia ścieków, z której korzystają już polskie gospodarstwa, zaprojektowana przez naszego gościa. Zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami w tej dziedzinie jest duże w świadomej części społeczeństwa Na przykład instalacja, która powstała na podstawie koncepcji opracowanej przez Prof. dr hab. Krzysztofa Jóźwiakowskiego oraz pracowników Katedry Inżynierii Środowiska i Geodezji z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie została zamontowana w gospodarstwie noblistki Olgi Tokarczuk w Krajanowie.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali informacje na temat kierunków studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym, w szczególności zapoznani zostali z pracą Katedry Inżynieria Środowiska i Geodezji. Spotkanie było bardzo interesujące. Dziękujemy.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.