Dnia 20 kwietnia 2018 r. klasa 2a miała przyjemność uczestniczyć w 11. edycji obchodów Dnia Ziemi połączonych z Dniem Geografa, organizowanych przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wspólnie z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu „Sztuka podróżowania - czyli jak rzucić wszystko i zwiedzić świat z dychą w portfelu”. Dzięki temu, większość z nas uświadomiła sobie, że podróżowanie nie musi być wielką inwestycją czy ściśle ustalonym planem, którego należy się trzymać. Uczestniczyliśmy także w treningu aikido, gdzie nauczyliśmy się podstawowych chwytów tej sztuki walki. Świetną atrakcją okazała się gra terenowa, w której wraz ze studentami za pomocą danych współrzędnych geograficznych szukaliśmy kartek z zadaniami. Aby je wypełnić, musieliśmy odszyfrować tajny kod Cezara. Następnie na ocenie wskaźników zdrowia udostępniono nam siłomierz oraz wagę analityczną. Całość zakończyliśmy pysznym poczęstunkiem.