Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

images/slider/6/s12.jpg

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to projekt edukacyjno-informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.  Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu naszych codziennych działań na jego jakość, przyczyn powstawania smogu, jego wpływu na zdrowie i możliwości jego zmniejszenia.

Warunkiem przystąpienia do projektu było przeprowadzenie akcji promocyjnej wśród młodzieży szkolnej oraz stworzenie pracy konkursowej „Moja szkoła OSE w projekcie ESA dla OSE” (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna). Komisja konkursowa pozytywnie rozpatrzyła naszą pracę i zostaliśmy zakwalifikowani do projektu.

Na budynku szkoły został zainstalowany czujnik smogu (miernik stężenia pyłów zawieszonych, który stale monitoruje poziom zanieczyszczenia powietrza) i tablica LED do prezentacji wyników pomiaru. Dzięki temu cała społeczność szkolna i lokalni mieszkańcy mają dostęp do aktualnych wskazań jakości powietrza w otoczeniu szkoły. Ponadto w ramach projektu ESA w szkole podejmowane są liczne działania edukacyjne. W trakcie zajęć, spotkań i warsztatów uczniowie, rodzice i nauczyciele otrzymają informacje na temat smogu i jego konsekwencji zdrowotnych, a także wskazówki, co każdy z nas może zrobić, aby jakość powietrza, którym oddychamy, była lepsza.

Wyniki pomiarów pyłów PM10 i PM2,5 są na bieżąco aktualizowane, można je sprawdzić na wyświetlaczu znajdującym się przed wejściem do szkoły oraz na stronie esa.nask.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami, filmami i innymi materiałami edukacyjnymi dotyczącymi szeroko pojętej edukacji ekologicznej.

Czy na pewno nie palisz?

https://youtu.be/L6FxtbpqXe0

Jak działa miernik zanieczyszczenia powietrza?

https://youtu.be/guxrTzO2HyY

Co wisi w powietrzu?

https://youtu.be/iXgOHrYm2v8

https://youtu.be/xkzsUxXVr-8

 

SZKOLNY KONKURS „Nie dla smogu”

Wyniki konkursu "Nie dla smogu"

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.