11 czerwca, w Sali Obrad Rady Miasta Lublin w Ratuszu na Placu Króla Władysława Łokietka, odbyła się Symulacja Obrad Rady Miasta. Projekt zrealizowała Fundacja Sempre a Frente dzięki wsparciu Komisji Europejskiej, w ramach programu Erasmus+.

Uczniowie wcielili się w rolę delegatów poszczególnych wydziałów UM, po czym debatowali w sześciu komisjach. Każda z nich przygotowała projekt rezolucji, który został przegłosowany na forum zgromadzenia. Dyskusje miały za zadanie wspomóc rozwój świadomości politycznej, tolerancję, umiejętność argumentacji, współpracę w grupie oraz krytyczne myślenie na ważne tematy, w których młodzi ludzie powinni mieć głos. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a: A. Nowak, W. Myszka oraz 2b: A. Kawęcka, S. Skwarek, P. Zielonka oraz H. Jaworski.