„Dzielnice Kultury” to zapoczątkowany w 2013 roku wieloletni, interdyscyplinarny program, którego celem jest rozwój potencjału kulturalnego dwudziestu siedmiu dzielnic Lublina. Tegoroczna edycja programu „Dzielnice Kultury – Młodzież Inspiruje Dzielnice” ma na celu aktywizację młodych osób mieszkających w Lublinie i włączenie ich do tworzenia oferty kulturalnej miasta oraz pokazana potencjału tkwiącego w młodych zwłaszcza, że nasze miasto w tym roku jest ich Europejską Stolicą.

Nasze uczennice Kruk Zuzanna (3b), Wrześniewska Oliwia (3b), Kępa Aleksandra (2d). podjęły wyzwanie i stworzyły dwa projekty do tegorocznej edycji programu. Z przyjemnością informujemy, że oba spotkały się z aprobatą komisji konkursowej. Dofinansowanie działań uzyskała zarówno grupa "Muralolubni", która chce muralami ozdobić ściany kilku sal w szkole, jak również grupa "Ekosztuka", której prace ożywią nasze korytarze. Oba projekty zakładają zajęcia młodzieży z plastykami. Ze strony szkoły opiekę nad grupami sprawują panie Justyna Przyworska i Dorota Sawa.