Biblioteka - archiwum

7 września 2019 po raz ósmy odbyło się Narodowe Czytanie - akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku mogliśmy wybrać wśród ośmiu zaproponowanych nowel, autorstwa, między innymi: Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa czy Henryka Sienkiewicza. W VI LO Narodowe Czytanie odbyło się 11 września na sali gimnastycznej. Akcję poprzedził krótki film o historii książki, przygotowany przez p. Dorotę Sawę. Do czytania wybraliśmy zaś utwór Elizy Orzeszkowej pt. "Dobra pani". Nowelę rozpoczęła czytać p. dyrektor Marzena Kamińska, a potem  kontynuowały panie Bożena Wróblewska i Izabela Kasperek wraz z uczennicami z klasy 2b i 1 bg.

Co roku włączamy się do akcji, gdyż niezmiennie udowadnia ona piękno i moc polskiej literatury. Takie wydarzenie jest wprawdzie tylko raz w roku, ale do szkolnej biblioteki zapraszamy cały czas!