W sobotę 4 września 2021 roku odbędzie się kolejne Narodowe Czytanie. Lekturą jubileuszowej 10. edycji wydarzenia będzie Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.   Narodowe Czytanie jest organizowane przez Prezydenta RP od 2012 roku. Ma ono zachęcić do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. Podczas ubiegłorocznej edycji Narodowego Czytania lekturą była Balladyna Juliusza Słowackiego.

W naszej szkole obchody Narodowego Czytania odbędą się w piątek 3 września. Na lekcjach języka polskiego lub godziny wychowawczej uczniowie wraz z nauczycielem przeczytają fragmenty utworu.